.....AKTUALNOŚCI
.....HISTORIA
.....DZIAŁALNOŚĆ
.....OFERTA
.....GALERIA
.....KONTAKT
.....IZBA

 

 

 

 

 

 

 

W latach 2004 - 2008 Centrum uczestniczyło aktywnie w pomocy przy organizacji Międzywojewódzkich Mistrzostw Fryzjerskich, Targach Mody, Urody i Zdrowego Trybu Życia, Trgach Motoryzacyjnych, Targach Edukacyjnych - jednocześnie będąc wystawcą Od 2005 roku wraz z Zespołem Szkół Rzemieślniczych im. Jana Kilińkiego i Izbą Rzemiosła i Przedsięiorczości w Lublinie jest obecne na "Święcie chleba", dostając wyróżnienia i nagrody publiczności za przygotowane stoisko.

Centrum było jednym ze sponsorów programu realizowanego przez Sejmik Wojewódzki "Młodych Przdsiębiorców".
Pomagając w realizacji celów statutowych Izby, Centrum zorganizowało szkolenie informacyjne dla rzemieślników z branży spożywczej nt. HACCP - szkolenia te odbyły się w Lublinie i Białej Podlaskiej.
Ponadto Centrum organizuje pokazy dla rzemieślników branży spożywczej. Odbyły się już spotkania nt.:

  • Aranżacja witryny sklepowej bożonarodzeniowej
  • Dekoracja pieczywa bożonarodzeniowego
  • Wyczarowane z owoców i warzyw
  • Czekoladowe wariacje

Pokazy odbyły się w Hotelu Victoria w Lublinie. Wzieło w nich udział 224 osoby z województwa lubelskiego. Szkolenia prowadzili mistrzowie Polski w cukiernictwie, wykładowcy UMCS w Lublinie.

W roku 2005 Centrum współdziałając z Izbą i Cechem Rzemieślników Branży Budowlanej i Drzewnej w Lublinie, rzemieślnikami, producentami materiałów budowlanych, hutowniami i szkołami uczestniczyło w tworzeniu Branżowej Dekarskiej Komisji Budowlanej przy Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości.

W maju 2007 roku została utworzona przy Centrum Państwowa Komisja Egzaminacyjna do przeprowadzania egzaminów kwalifikacyjnych na tytuł zawodowy kucharz małej gastronomii.
Koniec roku 2007 upłynął pracownikom Centrum na aktywnej organizacji wigilii dla 3 lubelskich domach dziecka, natomiast w 2008 roku, Centrum zaangażowane było w pomoc Nasutowskiemu Przedsięiorstwu Społecznemu. Dzięki naszej pomocy udało się zarejstrować nowy produkt regionalny - zawijasa nasutowskiego.

Obecnie Centrum stara się o uzyskanie certyfikatu ISO 9001 - 2008. Mamy nadzieję szczęśliwie zakończyć proces certyfikacji wiosną 2009 roku.